Rubriky
Politika

Politici se nezavděčí

Jenom těžko bychom hledali na světě něco kontroverznějšího, než je politika. Zatímco si o lecčem dokážeme udělat víceméně jednotný obrázek, zatímco se my lidé často shodneme na tom, že je to černé skutečně černé a to bílé bílé, pro politiku to velice často neplatí. Ať je do vedoucích pozic dosazena jakákoliv politická síla, ať se ve vládních, senátních a ministerských křeslech usadí ten či onen politik a nad nimi ční moudrý vládce nebo nějaká kreatura v pozici prezidenta (případně krále, cara, knížete a podobně), vždycky se národ rozpoltí. A zatímco se jedněm rozhodnutí takových mocných líbí, pro jiné je táže politika jenom svinstvem, nezasluhujícím jediného pochvalného slůvka. A pokud snad někdy nějaký národ rozpolcen není, není to vlastně nejspíše v pořádku, protože to znamená buď skutečnost, že lid stojí jednotně proti své vládě, nebo tentýž lid stoprocentně svoji vládu podporuje, což je ale obvyklé jen v krajně vypjatých situacích nebo v případě totalit, což není určitě to pravé, v čem by měli lidé žít.

kreslené volby

A tak se politici někdy chválí a někdy pranýřují. A musí mít určitě hodně silnou hroší kůži, aby to ustáli. Protože kdyby mně někdo nabídnul podobnou práci, plat by se mi určitě líbil, ale při uvědomění si toho, jak by mě společnost vnímala, bych to jednoznačně odmítnul. A to i kdyby na mě nikdo neházel vajíčka nebo třeba i něco horšího.

Zkrátka politika není pro každého. A je docela smutné, že takovou potřebnou hroší kůži mívají obvykle ti, kdo na vysokých postech nemají co pohledávat. Ale vecpou se tam, maje ostré lokty. A pak vládnou i těm, kteří by tam nahoře určitě udělali pro svůj národ víc. Ale neudělají. Protože na to nemají žaludek.

politické zprávy

A dokud se na tomto něco nezmění, nezmění se ani názory lidí na politiku a politiky. Které chválíme obvykle jenom tehdy, když jsme k tomu režimem přinuceni. A určitě ne dobrovolně.

Rubriky
Politika

Nová či stará vláda?

V našem státu jsou často neshody nejen kvůli prezidentovi, ale mnohokrát kvůli vládě. Před nedávnou dobou byly volby, aby se zvolila nová vláda a nový premiér. Andrej Babiš před volbami přidal peníze důchodcům, snažil se získat co největší počet hlasů, aby jeho strana ANO byla znovu zvolena a pokračovala tak ve svých činnostech. Jenže se začínala objevovat konkurence, a to v podobě koalice. Do koalice bylo zapojeno ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Dali si název KOALICE SPOLU a začali shánět voliče.  Někdo nechtěl ODS kvůli její minulosti, někomu se nelíbila Adamová Pekarová, jiní ji zase naopak uznávali. V koalici SPOLU byl i mladý politik, který zvýšil mnoha mladým lidem za doby covidu poznatky o politice a získal si mnoho příznivců. 

politika

Bohužel po velkém pokroku nahoru se objevilo velice rychlé klesání, a to kvůli kauze o zneužívání několika žen. Vyšlo i video, kde je Feri vidět od ramen nahoru a lidé se zajímali, zda je na videu nahý, zda se nejedná o nějaký fake atd. Do toho se začínaly přidávat svědkyně, které údajně zneužity byly a Feri se dostal do nečekaných problémů a začal být vyšetřován. Nakonec rezignoval z TOP 09, ostříhal se a byl v zahraničí. Před nedávnou dobou se údajně podle internetových zdrojů pokusil o sebevraždu. 

politika

Důvěru v TOP 09 pár lidí ztratilo, jiní to neřešili. Zajímavé byly i předvolební pořady, kde se hlavní členové vlády bavili o různých věcech, křičeli po sobě a prakticky nic nevyřešili. Hodně tomu přidal pan Babiš, který měl na všechno grafy a obrázky, ale také pan Okamura, který každého překřikoval a nenechal nikoho mluvit, i když nemluvil o daném tématu. Koalice SPOLU začala vzkvétat a našla si mnoho příznivců. Mnoho lidí nechtělo vládu Babiše, jiní ji chtěly ponechat. Začaly se sčítat hlasy po volbách a každá chvíle byla plná dramat a nervů, jak to asi dopadne. Po těsném boji koalice SPOLU vyhrála a spojila se i s Piráty a Starosty. Jenže už nyní má předchozí vláda několik svých připomínek, vláda občas udělá nějakou chybu, a pak se začnete dovídat, že je škoda, že už není premiér Babiš.  

Jaký na to máte názor vy? 

Rubriky
Politika

Proč tak špatně volíme?

V žádné společnosti není možné, aby rozhodovali všichni osobně o všem. Nikdy se všichni lidi neshodnou a nikdy se nedá věřit tomu, že by kdokoliv mluvil z duše všem. A tak se zkrátka vybírá jedinec nebo určitá skupina jedinců, kteří mají v popisu práce rozhodovat o důležitých věcech a mluvit za všechny ze své společnosti. Tomu se pak říká politika. A těm, co to provozují, politici.

hlasování ve světě

Jestli si máme něco o takové politice říct, pak asi hlavně to, že ji někteří lidé chtějí dělat a jiní s ní naopak nechtějí mít nic společného. Přináší totiž sice nutnou zodpovědnost, ale taky možnost si hodně polepšit, legálně stejně jako ne zase až tak čistými metodami. A tak si chce někdo urvat svůj kousek místa na výsluní a něco z toho mít, a jiným to není ani trochu po chuti a mají politiku jen za ohromnou zlodějnu a teplá místa pro kdejaké pochybné existence.

Kdo chce mít politickou moc, musí být většinou zvolený. Kromě různých diktatur, kde si někdo jednoduše urve moc silou, to chodí tak, že se v určitém čase nahlásí ti, kdo mají o zrovna nabízené posty zájem, uspořádají volební kampaň, nechají rozhodnout voliče, a pokud je přesvědčí, dostanou to, o co usilovali. Tedy jistý díl moci.

Joe Biden

A pak takoví lidi řídi společnost nebo její část, která jim byla svěřená. Rozhodují to, o čem mají, ale bohužel často i to, co nemají, pracují pro blaho všech, ale někdy bohužel hlavně pro to svoje vlastní. A když dělají něco špatného, někdy se je podaří odvolat a někdy je musí lidi trpně snášet až do konce volebního období a někdy ještě déle. A zdá se, že je čím dál víc těch, o kterých byla právě řeč, těch, kterým jde hlavně o koryta. A to stojí za tím, že mají lidi o politiku čím dál menší zájem a na politicích často nenechají nit suchou. Politici jsou často kritizovaní, a často plným právem. A chvály na jejich adresu moc neslyšíme, snad proto, že si ji nezaslouží. Ale jedno by se obdivovat mělo. A to to, jak dokážou odolat kritice. Oni se úžasně přenesou přes to, co by normální lidi nezvládli, za co by se obyčejní lidi propadli hanbou.