Rubriky
Žena

Já a móda

Musím říct, že opravdu úžasný být ženou. Mám totiž velmi ráda módu a moc ráda se oblékám. A taky jako správná žena velmi ráda nakupuji. A abych pravdu řekla, tak opravdu moc neznám skoro žádnou ženu, která nemá ráda nakupování anebo módu. A zajímalo by mě, jak jste na tom vy s módou? Myslím si, že žena opravdu moc ráda nakupuje, a to asi cokoliv. Samozřejmě, že ženy nejraději nakupují samozřejmě oblečení anebo parfémy. Nebo vy ne? Já parfémy a kabelky miluji!  A taky hlavně kosmetiku. A abych já třeba popsala sebe, tak já nejraději kupuji boty a kabelky. Ovšem ale nemyslete si, že i když jsem žena, tak mám doma třeba deset kabelek nebo dvacet párů bot. To samozřejmě ne, protože mám malý byt, takže by se mi to jsem všechno ani nevešlo.

Mám moc ráda jógu.

Takže si dávám spíše jako že záležet na kvalitě. Kvantitu vůbec nepotřebuji. Takže mám doma čtyři opravdu kvalitní kabelky. A jednu mám k tomu luxusní, která mě stále tři výplaty. Ale vůbec toho nelituji. Myslím si, že opravdu každá žena by měla mít doma alespoň jeden jediný luxusní kousek. A nezáleží, jestli to kabelka anebo boty. Může se také jednat například o hodinky anebo nějaký kvalitní šperk. A myslím si, že je taky plno žen, které mají opravdu rádi šperky. Například moje sousedka, ta si dává opravdu záležet na tom, aby měla doma opravdu hodně kvalitní šperky.

Ženy se rády líbí.

To je žena, která se opravdu vyžívá v diamantech a zlatu. A tady jde vidět, že ženy jsou různé, což je ale naprosto skvělé. Taky jsou ale i typy žen, které netouží po ničem. Jsou to takové ženy, které nic nepotřebují anebo jim třeba móda či šperky přijdou úplně zbytečné. To já si tedy myslím pravý opak. Bez ženských věcí bych asi už nemohla být! Já jsem totiž úplně typická žena se vším všudy. Užívám si své ženství a taky fakt, že jsem milována muži. A to moc těší. Kdo by to nevadilo.

Rubriky
Žena

Co o vás prozradí vaše kabelka?

Kabelka každé ženy je vlastně její vizitka. Ukázka jejího stylu, ale také toho, čeho si žena cení,co do ní dává i jakou kabelku vlastně má. Každá z nás má typ kabelky, která se nám líbí a která právě nám přirostla k srdci, ačkoli jich doma jistě máme více.


Jaké jsou výhody kabelek?

–          jsou praktické
–          dokáží doplnit náš outfit
–          vyjadřují náš styl
–          dávají nám pocit elegance
Každá z nás má doma několik kabelek, které se hodí na různé příležitosti a k různým věcem, nebo také k různým outfitům. Ale když si můžeme vybrat, pro kterou sáhneme?


Jaké kabelky má doma každá žena?

1.       Velkou sportovní kabelu, do které se sbalíte na celodenní výlet nebo na pracovní den ve městě
2.       Psaníčko ke koktejlkám
3.       Kabelku, se kterou uděláte dojem a která byla také velmi drahá
4.       Kabelku s krátkým uchem na rameno
5.       Kabelku s dlouhým uchem a popruhem přes rameno

To je taková základní výbava každé ženy. Ale jakou kabelku máte nejraději, kterou si volíte jako svou společnici nejčastěji, a co o vás vaše kabelka řekne?
–          Kabelka přes rameno: ta je do města. Jste nezávislá, samostatná, umíte řešit úkoly, mát styl a nadšení do života. Jste velice kreativní a ráda si jdete za svým. Milujete zábavu a jste nespoutaná. Také nemáte zábrany a jste umělecky nadaná.

–          Velká kabela
Tahle žena se ani na chvíli nezastaví. Všechno musí mít po ruce, je spořádaná, všechno má pod kontrolou a na všechno má plán. Ráno vyrazí z domu a pozdě večer se tma zase vrátí. Je na všechno připravená a na všechno zná odpověď.

–          Malá kabelka
Tahle žena miluje zábavu, je rozevlátá, luxusní a ráda je ve vyšší společnosti. Tato žena je možná trochu stydlivá ve společnosti mužů, ale to neznamená, že není sebevědomá, co se sama sebe týče, a dost dobře možná tu nevinnost a plachost jenom hraje, aby zaujala všechny muže v dosahu a mohla si mezi nimi vybírat.

Rubriky
Žena

Kousek přírody v koupelně

Chuť bylinek pozvedne vaše kuchařské umění, jejich vůně zase provoní celý váš byt. Ale věděla jste, že je vhodné bylinky používat také v koupelně? Zkuste proto místo do drogerie vyrazit na zahrádku. Máme pro vás pár tipů, které bylinky je vhodné používat pro všechny typy pleti. Takže ať už máte pleť mastnou nebo naopak suchou, účinné bylinkové přípravky vaší pokožce velmi prospějí. Pokud je zařadíte do každodenní součásti péče o pleť, sama brzy poznáte jejich blahodárnou sílu.

1.       LEVANDULE
Levandule se nejlépe hodí do příjemných vlažných koupelí, neboť její vůně má překrásně regenerační účinky, které vás zbaví veškerého stresu. Navíc skvěle zklidňuje a regeneruje pleť, takže se hodí na pleťovou vodu pro suchou dehydrovanou pokožku, ale také pro silně problematickou pleť, které vrátí zářivý lesk a hydrataci.

2.       ŠÍPEK
Díky obsahu vitamínu A a nenasycených mastných kyselin, je vhodný pro zralou sušší pleť, které dodá mladistvý vzhled a omezí vzniku dalších vrásek. Šípkový olej vaši pleť zregeneruje a vyhladí.

3.       TYMIÁN
Tymián se hodí na pleťové masky, odvary i koupele, protože skvěle vyčistí mastnou pleť a zbaví ji přebytečného mazu. Protože je to bylinka velmi hydratační, nezůstane po ní vaše pleť vysušená.

4.       ROZMARÝN
Tato velmi dostupná bylinka podporuje cirkulaci a tok lymfy, skvěle prokrvuje a napomáhá odvodnění, proto ji využijte v boji proti celulitidě. Navíc má hojivé účinky, díky kterým se zklidní podrážděná a zarudlá pokožka. Rozhodně doporučujeme, abyste si udělala rozmarýnovou koupel.

5.       MEDUŇKA
Meduňka posílí citlivou pleť, krásně ji zklidní i zahojí. Navíc zabraňuje tvorbě vrásek, takže pokud budete pít meduňkové čaje nebo si připravíte meduňkovou koupel, vaše pleť bude svěží a mladistvá.

6.       MÁTA
Osvěžující máta dodá unavené pleti vitalitu a lesk. Navíc výborně čistí a zklidňuje, proto je vhodná pro smíšenou a problematickou pleť.

Rubriky
Žena

Život s autistickým dítětem

Původ slova „autismus“ pochází z řeckého „autos“, což znamená „sám“. Dítě opravdu vyhledává samotu. Zdaleka nám to ovšem nevypovídá o všech příznacích. Typicky se objevuje asociální chování, váznutí v komunikaci, sociální fobie, afekty, tkvění na cyklicky opakujících se rutinách, neobvyklý způsob hry a poruchy smyslového vnímání.
autismus bez zapadnutí

Absence nebo přítomnost projevu a jeho intenzita je silně svázána s formou autismu. Z hlediska výskytu projevů rozlišujeme tři skupiny, a to Aspergerův syndrom, atypický autismus a autismus. Každé z nich dále náleží podskupina mírný, střední a těžký. Znamená to tedy, že některé děti se bez vážnějších problémů zapojí do běžného života, jiné nikoli. U většiny dětí dochází k rozvinutí mentální retardace. Existuje ovšem i malé procento, které naopak projevuje známky nadměrné inteligence, až geniality.
nemocné dítě

Abychom věděli, jak s dítětem správně pracovat, je nezbytná pravidelná konzultace s odborníkem. K tomuto účelu byla v České republice vyvinuta speciální poradenská centra. Mezi obecné zásady, jak pracovat s autistickým dítětem patří:  

1)      Uklidňovat

U autistického dítěte je zásadní vnitřní i vnější klid. V jeho přítomnosti se tedy neprojevujte příliš hlučně a emotivně. Vyjadřujte se jasně, ať dítě není zbytečně zmatené. Snažte se být trpěliví. Velmi účinné jsou terapie se zvířaty. Největší efektivitu prozatím prokazují hippoterapie, tedy terapie s koňmi, a canisterterapie, jinými slovy terapie se psy.

2)      Předcházet

Autistickému dítěti stačí drobnost, která u něj může vyvolat afekt. Tedy záchvat, kdy se dítě projevuje hysterickým nebo agresivním způsobem. Někdy může mít sklon k sebepoškozování. Snažte se dítěti nedávat příčiny k záchvatům – dodržujte jeho pravidelný denní rytmus a nevystavujte ho situacím, u kterých víte, že ho vyvádí z rovnováhy.
dítě s autismem

3)      Odměňovat

Zatímco u zdravého dítěte je spousta věcí považována za samozřejmost, autistické dítě se musí kolikrát hodně snažit, aby se danému cíli alespoň trochu přiblížilo. Takové dítě často trpí nízkým sebevědomím. Současně je u něj mnohem výrazněji vyvinut systém odměn. Znamená to tedy, že autistické dítě je potřeba odměňovat mnohem častěji a výrazněji. Někdy slovní odměny nepomáhají a musí se přistoupit k materiálním.

 

Autismus se nedá vyléčit, ale jeho projevy se dají zmírnit přístupem okolí a také pomocí farmakoterapie, Vojtovy metody a dekompresních komor.