Rubriky
Lifestyle

Životní styl? Mám nějaký?

Už jste někdy přemýšleli nad tím jaký je váš životní styl? Pokud ne a stále ještě nevíte, tak si přečtěte pár zajímavých triků a rad právě od nás. Zkoušíte různé styly oblečení, doplňky apod.? A stále jste nepřišli kam vlastně směřovat? Každý v dnešní moderní a uspěchané době máme nějaký ten svůj životní styl. U někoho převažuje práce, která je pro něj na prvním místě a bez, které by vlastně daná osoba nemohla ani žít. Na druhé straně máme zase typy co preferují volnost a svobodu nad tím, kde budou žít, pracovat a spoustu dalšího. A pak je taková mezi třída kdy fungujete nastejno jak s prací tak se svým volným časem.

ruce

Jenomže kam se vlastně zařadit, aby to bylo správně a abyste se i dobře cítili? Nejlepší cesta je ta, kdy je naše tělo naprosto v souladu s přírodou. Tím, ale samozřejmě nemyslíme to, že budete spát denně pod stanem nebo na samotě u lesa jako nějaký lesní mužík. Ale proč si nevyhradit některé dny a ne jen víkend na to, abyste si odpočinuli a nechali tak své tělo regenerovat? Spousta hluku, smogu který je ve městech, ale také pomalu už na vesnicích, které bývaly dříve tak poklidné než se začaly pomaličku, ale jistě rozrůstat. Spoustu sousedů už vlastně ani neznáte, a nikdo se s vámi ani nechce vlastně bavit, protože jsou od rána do večera v práci.

běh

Jaký mají tito lidé vlastně život? Prakticky žádný. Čas utíká tak rychle, že se ani nestačíme rozhlédnout a najednou nám je přes 30, poté už přes 40 let a nic s tím nenaděláme. Proč tedy trávit čas v moderní době s moderními telefony? Potřebujeme přírodu a kyslík, to je to co nám pomáhá s jakýmkoliv naším trápením. Nepotřebujeme denně vypisovat kamarádům co nás trápí, ale jít s nimi ven a povykládat si tak někde u táboráku nebo se projít na procházku s naším pejskem, kterému se tak denně po nás stýská. Ano jde to, jenomže se nám musí chtít vystoupit z naší komfortní zóny a udělat tak změnu. Zkuste to pomalu, ale poté uvidíte sami, že lepší řešení jste nemohli najít i pro váš klidnější spánek.

Rubriky
Lifestyle

Jak si začít v útlém věku vydělávat?

Vzhledem ke svým časovým možnostem si nemůžete dovolit klasické zaměstnání s běžnými harmonogramy a směnami, avšak zároveň si potřebujete výdělečně přilepšit, a tak se poohlížíte po částečném úvazku všemožně po internetu, kontaktováním svých přátel a obcházením podniků, ale vlastně nemáte jasno, co se v takovém případě může naskytnout jako ideální řešení? Řada osob prohledává inzeráty internetem skrz naskrz, nicméně aniž by věděla, na co se zaměřit, jedná se o marné pátrání. Jaké jsou tedy nejobvyklejší možnosti?

mobil na stole

Výpomoc v obchodě: Pokud Vám nevadí stát za pokladnou, rovnat regály, figurovat ve skladu či se jinak angažovat při vybalování, prodávání a udržovat zboží na svém místě, zkuste si zjistit, zda v nejbližších supermarketech nehledají další posily. Stejně tak v oslabených obchodech s rozmanitým okruhem potřeb či předmětů – od krmiv pro zvířata, po všední vybavení četných domácností.

Obsluha v restauraci či kavárně: Teenageři se nejčastěji upisují k brigádám zahrnující obsluhování nových i stálých zákazníků ve zvoleném podniku, roznášení jimi vybraných pokrmů a nápojů ke stolům, kde se nacházejí, uklízení zanechaného nádobí, odpadků či použitých příborů a připravování prostoru pro nové návštěvníky. Kompetence se samozřejmě mohou značně lišit v rozdílných ohledech. Vždy záleží na konkrétním místu a hledané pozici.

peníze v ruce

Online: Spoustu druhů šichet již v dnešní době lze závazně vykonávat z pohodlí domova na svém počítačovém zařízení, pomocí kterého na ně taktéž není problém narazit při důsledném vyhledávání. Ať už budete nabízet své služby v podobě speciálních dovedností jakožto programování, tvorbu kontentu, grafický design apod, nebo se zaměříte na jednoduchou administrativu, zodpovídání dotazů na technickém centru nebo třeba psaní reklamních textů, ke všemu postačí trocha internetového připojení a motivace.

Rubriky
Lifestyle

Všechno na vás padá a cítíte se na dně? Posilujte denně své duševní zdraví, je to snadné!

Doba je rychlá a samá nepříjemných zpráv a událostí. Nehledě na to, že každý má své starosti i doma. Je toho na vás už moc? Jak se z toho nezhroutit? 

Všechno na vás padá a cítíte se na dně? Posilujte denně své duševní zdraví, je to snadné! 

Doba nám příliš nepřeje a těch dobrých zpráv je stále méně. Tlak se na nás valí z okolí ale samozřejmě ani doma to vždy není zrovna procházka růžovou zahradou. Není divu, že je toho na nás moc. Práce je stále více, do toho se musíme vypořádat s běžnými starostmi doma, s péčí o děti a domácnost a také se obáváme různých jiných věcí, které třeba ne vždy můžeme sami ovlivnit. Máte málo spánku, hodně práce a valí se toho na vás stále více? Možná si zaděláváte na velký problém. Zkuste každý den alespoň chvilku posilovat své duševní zdraví a určitě se na problémy začnete dívat jinak. 

pozor na psychiku

S psychikou si nezahrávejte

Psychika je ošemetná a navíc může ovlivnit i naše fyzické zdraví. Na to pozor. Je stále více lidí, kteří musí zavítat do ordinace psychologa či psychiatra a není to žádná ostuda. Jenže nemůžeme se ze všeho hroutit, chceme fungovat a být tu pro své blízké. Duševní zdraví je ale nesmírně důležité, tak se ho snažte pravidelně posilovat. Možná to zní komplikovaně, ale není tomu tak. Je to totiž v podstatě snadné. Stačí si každý den na chvilku vzpomenout na to, že o sebe musíte pečovat. 

Každého uklidňuje něco jiné, je třeba si tak pravidelně na tohle najít čas. Rádi sportujete, čtete, vaříte, pletete nebo se jen tak díváte s nohami nahoře na oblíbený seriál? Výborně! Najděte si čas a pravidelně věnujte své oblíbené činnosti alespoň hodinu či dvě týdně. Nikým a ničím se ale přitom nenechte rušit, jinak to nebude mít účinek. Na duševní zdraví má velký vliv i sport, pohyb obecně, sauna nebo třeba otužování. Určitě se to nebojte vyzkoušet, i když to bude třeba poprvé. 

pečujte o svou duši

Zaměřte se jen na ty správné věci 

Kromě toho, že se naučíte odpočívat, vnímat sami sebe a své potřeby, je podstatné ještě něco. Abyste mohli být dlouhodobě psychicky v pořádku a duševně se cítili v klidu, je třeba naučit se rozeznávat věci, které má smysl řešit a které naopak ne. Některé věci nemůžeme změnit, nemůžeme je ovlivnit, těmi není nutné se zaobírat a ničit se. Stejně tak jsou věci, kterou nejsou důležité a jen nás zbytečně zaměstnávají a ukrajují nás drahocenný čas. 

Změny by měly být rázné a rychlé, uvidíte, jak se vám nakonec uleví a poznáte to vnitřně i zvenčí. 

Rubriky
Lifestyle

Design je velmi důležitý

Důležitý je samozřejmě i samotný interiér vozu. Tady spíš rozhoduje o samotných nárocích uživatele. Co od vozu očekává a nakolik splňuje jeho sny nebo požadavky. Není divu, že někteří si svůj automobil zamilují tak, že o něj pečují jako o člena rodiny. Nakupují mu dárky, šperky a různé doplňky, které ho pozvednou v žebříčku svojí hodnoty výše. Zkrátka ho tak trochu rozmazlují a zároveň pozvedají i sami sebe ve svém umění. Led autožárovky jsou sice pro používání do předních světlometů zakázané, alespoň zde v České republice a na území Evropské unie, ale nic nikomu nebrání v tom, aby jejich umění a velkou svítivost s malým odběrem, nevyzkoušel majitel uvnitř v interiéru vozu. Pak se dají různě nasvítit temná místa nebo použít i například LED pásky v barvách, což samozřejmě zvýší v rozumné míře design vozu.

suv

Bezpečná jízda

Veškeré doplňky mají svoji důležitou roli, ale spíš vzhledovou, než užitkovou. Automobil sice vyžaduje údržbu a jistou péči, ale nic by se nemělo přehánět. Především by měl sloužit k bezpečnému přepravování osob nebo i materiálu, to záleží na volbě daného vozu, případně na naší potřebě. Pak daleko důležitější jsou užitkové produkty, jako je například správná hladina oleje v motoru, převodovce, nesjeté brzdové destičky a samozřejmě správně fungující homologované autožárovky. Aby náš výčet byl ještě o kapánek lepší, tak rozhodující samozřejmě budou pneumatiky. Pokud bude automobil ve správném technickém stavu, tak pak nic nebrání správné a bezpečné jízdě. Ačkoliv mnohé ovlivní samotný řidič. Zde se nevyplatí bezhlavě chvátat, ale přirozeně předvídat.

reflektor

Na silnici nikdy nejsme sami

Mnoho řidičů se chová svojí bezohlednou jízdou, jakoby zde neexistovali další účastníci provozu. Ovšem jednou jak usednu za volant, tak musím respektovat nejen bezpečnostní značení, které se nedělá jak tak proto, aby okolí vypadalo hezky, ale zároveň je třeba brát ohled na ostatní účastníky provozu. Všichni totiž tvoříme jeden celek.