Muži žárlí více než ženy

 Muži žárlí více než ženy-          Podle nejnovější britské studie způsobuje hlavně sexuální nevěra nebo emocionální žárlivost nejčastější příčiny domácího násilí.
–          Výzkum spočíval v tom, že byla přijata nebo odeslána nevěrnická zpráva a testovala se reakce na tuto situaci. Následně měli na stupnici vyjádřit míru svého rozčílení. Z tohoto testu vyšlo, že nejvíce rozhořčení a žárlivosti prožívají právě ženy.

láska

–          Zprávy, které byly k otestování mužů a žen předloženy, byly rozděleny na emocionální a sexuální nevěru a zda je partner obdržel či odeslal. Ženy reagovaly hůře na zprávy emocionální a muži zase na zprávy sexuálně laděné. Muže více ranilo, když objevili nevěrnický vzkaz odeslaný jejich ženou. Pro ženy byly horší zprávy, které jejich partner obdržel.


svatba

–          Když se na toto testování podíváme z pohledu genetiky, je to velmi logické. Ženy si mohou být vždy stoprocentně jisty, že své geny předají dítěti. Otázka otcovství u mužů už je velice nejistá.

–          Muži daleko hůře nesou sexuální nevěru, protože si pak podvědomě nemohou být jisti předání svých genů a potencionálního otcovství. Samozřejmě je nevěra nepříjemná na obou stranách. Pánům, ale vadí nesnesitelně víc než ženám.

–          Noví přátelé, i to je důvod žárlivosti u mužů k ženám. Nedej bože, aby se jednalo o mužské kamarády. Pánové pak mají pocit, že je chce žena vyměnit za jiného.

rodina

–          S moderní technologií přichází i časté sdílení svých nejnovějších fotek na sociálních sítích. Na to také muži velice často žárlí. Hlavně v případě, že ženě okomentuje fotku někdo z jejích mužských kamarádů.

–          Muži žárlí i na větší úspěšnost své ženy v práci. Dnes už není nic divného na tom, že žena může vydělávat víc peněz než muž a být tak i pracovně úspěšnější. Muži mají zakódováno se o svoji ženu postarat mimo jiné i o rodinu. A pokud se jejich ženě v práci daří víc, je to pro ně nesnesitelné a žárlí na partnerčinu práci a její úspěch v ní.