Proč věřit v sílu léčivých kamenů?

Ametyst je skvělý na zmírnění bolestí hlavy. Olivín je zase výborný na plíce. Co kámen to léčebné využití. Někdo na ně nedá dopustit, jiný se ohání šarlatánstvím. Léčebné kameny mají své příznivce i odpůrce. A dříve, nežli začnu mluvit, mějte na paměti, že se jedná pouze o můj vlastní názor, který nikomu nevnucuji.
žena s náhrdelníkem

Léčivé kameny jsem vzala v potaz, když mi před lety kamarádka darovala dva náramky. Jeden na nervozitu, druhý na sebevědomí. Od té doby se na škále pro a proti léčivým kamenům nacházím někde uprostřed.

Stále jsem nezavrhla léky jako tišitele bolesti. Trpím velice silnými migrénami, a byť jsem se skutečně snažila, jen léčivé kameny mi nepomáhají.

Na druhou stranu, co se týče duševní vyrovnanosti: stres, noční můry, soustředění atd. využívám kameny velmi často a ráda. Z mé strany to asi nikdy příliš nebylo o tom, zda jsem skálopevně přesvědčená, že fungují. Jde jen o můj stav mysli, který mi kameny pouze pomáhají navodit. Takže proč vlastně používám léčivé kameny?
hromádka léčivých kamenů

UKLIDŇUJÍ MĚ

Je celkem jedno, jestli mám zrovna na sobě kámen citlivosti nebo duševní vyrovnanosti. Jakmile si nějaký připoutám k tělu – ať už v podobě kamene v kapse, náramku nebo náhrdelníku – vždy mě bezpečně uklidní. Jsou to řekněme takové moje talismany. Mé tělo ví, že je mám a proudí z nich do mě láska energie (ať už jakákoliv) nebo láska člověka, který mi ten kámen dal.

PŘÍJEMNĚ CHLADÍ

Tyhle moje talismany mě vždycky zaručeně schladí. A je jedno, jestli je venku třicet stupňů ve stínu a chladí mě fyzicky nebo jsem po hádce rozpálená do běla a schladí mě vnitřně. To byste nevěřili, jak moc mi pomáhá, když je po nějaké vášnivé výměně názorů sevřu v rukou. Po pár chvílích zklidním dech a jsem schopná veškerou svou zlobu soustředit do kamene. Dělám to vlastně tak často, až se divím, že ještě žádné nepraskly nebo nezměnily barvu.

DODÁVAJÍ MI SEBEVĚDOMÍ

Stává se mi, že mám jít někam na večírek a úplně si nejsem jistá sama sebou. Co si o mě lidé myslí? Změnila se? To jsou většinou otázky, které by mě trápit rozhodně neměly, ale trápí. Říká se, že diamanty jsou nejlepší přátelé dívek. Pro mě jsou to drahokamy obecně. Bouřkově modrý safír, krvavě červený rubín nebo tajemně zelený smaragd. Kterékoliv z nich si vyberu a navléknu, hned se cítím jinak. Nejenže se všemi těmi šperky musím opravdu zářit, ale cítím se tak nějak úžasně. A to se samozřejmě projeví i na mém vystupování.

Tento článek neměl za úkol Vás přesvědčit o moci kamenů, ale spíš je představit symbol útěchy, krásy a ano i léčebné moci. Nikdo po Vás nechce, abyste hned teď vyhodili celou lékárničku a nahradili ji léčebnými kameny, ani abyste měli šperkovnici napěchovanou každým známým i neznámým kamenem.

Pro začátek se s nimi zkuste blíže seznámit. Zjistěte, jaké z nich Vás přitahují svou krásou. Jaké kameny jsou vhodné dle znamení zvěrokruhu. A možná budete překvapeni jak jimi, tak sebou samým.