Všechno na vás padá a cítíte se na dně? Posilujte denně své duševní zdraví, je to snadné!

Doba je rychlá a samá nepříjemných zpráv a událostí. Nehledě na to, že každý má své starosti i doma. Je toho na vás už moc? Jak se z toho nezhroutit? 

Všechno na vás padá a cítíte se na dně? Posilujte denně své duševní zdraví, je to snadné! 

Doba nám příliš nepřeje a těch dobrých zpráv je stále méně. Tlak se na nás valí z okolí ale samozřejmě ani doma to vždy není zrovna procházka růžovou zahradou. Není divu, že je toho na nás moc. Práce je stále více, do toho se musíme vypořádat s běžnými starostmi doma, s péčí o děti a domácnost a také se obáváme různých jiných věcí, které třeba ne vždy můžeme sami ovlivnit. Máte málo spánku, hodně práce a valí se toho na vás stále více? Možná si zaděláváte na velký problém. Zkuste každý den alespoň chvilku posilovat své duševní zdraví a určitě se na problémy začnete dívat jinak. 

pozor na psychiku

S psychikou si nezahrávejte

Psychika je ošemetná a navíc může ovlivnit i naše fyzické zdraví. Na to pozor. Je stále více lidí, kteří musí zavítat do ordinace psychologa či psychiatra a není to žádná ostuda. Jenže nemůžeme se ze všeho hroutit, chceme fungovat a být tu pro své blízké. Duševní zdraví je ale nesmírně důležité, tak se ho snažte pravidelně posilovat. Možná to zní komplikovaně, ale není tomu tak. Je to totiž v podstatě snadné. Stačí si každý den na chvilku vzpomenout na to, že o sebe musíte pečovat. 

Každého uklidňuje něco jiné, je třeba si tak pravidelně na tohle najít čas. Rádi sportujete, čtete, vaříte, pletete nebo se jen tak díváte s nohami nahoře na oblíbený seriál? Výborně! Najděte si čas a pravidelně věnujte své oblíbené činnosti alespoň hodinu či dvě týdně. Nikým a ničím se ale přitom nenechte rušit, jinak to nebude mít účinek. Na duševní zdraví má velký vliv i sport, pohyb obecně, sauna nebo třeba otužování. Určitě se to nebojte vyzkoušet, i když to bude třeba poprvé. 

pečujte o svou duši

Zaměřte se jen na ty správné věci 

Kromě toho, že se naučíte odpočívat, vnímat sami sebe a své potřeby, je podstatné ještě něco. Abyste mohli být dlouhodobě psychicky v pořádku a duševně se cítili v klidu, je třeba naučit se rozeznávat věci, které má smysl řešit a které naopak ne. Některé věci nemůžeme změnit, nemůžeme je ovlivnit, těmi není nutné se zaobírat a ničit se. Stejně tak jsou věci, kterou nejsou důležité a jen nás zbytečně zaměstnávají a ukrajují nás drahocenný čas. 

Změny by měly být rázné a rychlé, uvidíte, jak se vám nakonec uleví a poznáte to vnitřně i zvenčí.