Nemusíte malovat, abyste docílili změny – Vezměte v úvahu i tapety, třeba ty tekuté!

Máte doma stěny, které už volají po změně? Chystáte se malovat, ale děsíte se toho nepořádku a práce, kterou to obnáší? Zkuste jiné řešení.

Nemusíte malovat, abyste docílili změny – Vezměte v úvahu i tapety, třeba ty tekuté!

Pokud už vás doma rozčilují oprýskané zdi, stěny pomalované od dětí, zamaštěné zdi kolem kuchyňské linky a chcete se konečně pustit do malování, můžete si to ještě rozmyslet. Ono malování klasickými nátěrovými barvami sice vyjde levně, ale co si budeme nalhávat. Je to celkem pracné a navíc hrozí, že všude budete mít po malování nepořádek, který budete muset pracně odklízet. I proto možná malování doma odkládáte. Tapety se obvykle uvádějí, jako jedna z možností, jak se nepořádku vyhnout. Zabere to méně času a není po tom ani tolik nepořádku. Ale dnes máte více možností, je z čeho vybírat a nemusíte doma zrovna lepit klasické papírové tapety na zeď.

malování stěn

Víte o tekutých tapetách?

Tekutá tapeta není kusová a rozhodně se ani nelepí. Vy ji můžete dostat jako prášek, který pak smícháte s vodou. Vznikne hmota, která se následně velmi dobře a poměrně rychle nanáší na stěny. Nic nekape, nic nestříká a navíc nemusíte předem ani zdi připravovat, tedy škrábat je či sádrovat drobné oděrky a rýhy. Navíc vypadá taková tekutá tapeta skutečně skvěle. Dnes jde o moderní způsob, jak si doma zútulnit místnosti a dodat jim rychle nový a moderní nádech, zdi si tak můžete efektivně zkrášlit, opravit a navíc získáte i užitečné izolační vlastnosti navíc. Tekuté tapety izolují vlhko, teplo i hluk.

Tekuté tapety se mohou aplikovat na nejrůznější povrchy a to bez nutnosti předchozí přípravy. Nanášejí se velmi dobře a můžete to zvládnout sami, nejsou tekuté v pravém slova smyslu, takže odpadá problém se stříkající barvou všude okolo. Povrch je pak velmi příjemný i na dotek, což je dalším bonusem. Neotřelý vzhled a zcela jiný estetický pohled na vaše stěny, to vám tekuté tapety zaručí.

tekutá tapeta

Ideální pro citlivé osoby, děti a alergiky

Rychlost a jednoduchost během nanášení a preciznost výsledku, to jsou hlavní výhody tekutých tapet. Tím to ale ještě nekončí. Jde totiž o zcela přírodní produkt, žádná chemie. To znamená, že takto ošetřené stěny ocení doma zejména malé děti, alergici a citlivé osoby. Hodí se tak opravdu do každé domácnosti, i tam, kde jsou kladeny ty nejvyšší nároky.

Vybírat pak můžete z klasických barev, ale i z nejrůznějších vzorů a zajímavých variací.