Peníze na bydlení

Náročnější období

Jistě jste si všimli, jak pandemie a v současnosti válka zabývala ekonomikou. Konkrétně v naší zemi se dost řeší státní rozpočet a důchody, aby i další generace měli peníze ve stáří a mohli si jej patřičně užít. Situace se však promítá do peněženek běžných lidí, protože je jasné, že mzdy v porovnání s cenami klesly. Pro lidi, kteří šetří každou korunu je tato situace samozřejmě nemilá.

luxusní dům

Když se na ni podíváme z úhlu mladých rodin, které si chtějí pořídit vlastní bydlení, tak je to taky problém. Na pořízení nemovitosti bychom měli myslet s dostatečným předstihem, protože i když si budeme brát hypotéku, tak do začátku musíme mít alespoň nějakou základní částku. Navíc bychom měli mít vždy určitou finanční rezervu, kdyby se náhodou stalo, že přijdeme o práci a podobně. Při měsíčním splácení poměrně vysoké částky by to mohlo znamenat dost velký problém, což se nesmí podcenit, jinak bychom mohli upadnout do dluhové pasti.

Hypotéka

Kdyby člověk s běžnou mzdou plánoval šetřit na celou částku nemovitosti, tak by musel vytrvat opravdu dlouho a pořídit si ji až ve vyšším věku, což je třeba pro lidi čekající přírůstek do rodiny až moc dlouhá doba, protože potřebují budovat zázemí už nyní. Proto je jasnou volbou hypotéka, kdy sice něco zaplatíme navíc, ale peníze nám budou poskytnuty téměř hned. Potíž nastává, když máme v rejstříku dlužníků nějaký ten vroubek a v bankách nás odmítnout, protože jsme v jejich očích nespolehlivý.

dům na trávě

V takovém případě je naší druhou šancí nebankovní 100 % hypotéka. Společnost chce mít pochopitelně jistotu, že svůj dluh splatíte, a proto je potřeba ručit nemovitostí. Také je potřeba dokázat, že máte na splácení dostatečné příjmy. To je i pro Vaše dobro, protože je zapotřebí správně nastavit výši splátky, abyste zvládli platit i své další běžné měsíční výdaje. Avšak nemůžete počítat, že Vám bude poskytnuta 100 % hypotéka, protože je zapotřebí mít už jistou část peněz předem.