Proč může být dovolená s partnerem zatěžkávací zkouškou a jak ji přežít s úsměvem?

Dovolená je časem odpočinku, přicházejí nové zážitky, radost, ale někdy dochází i na hádky a napjaté situace. Jak dovolenou s partnerem prožít v pohodě? 

Proč může být dovolená s partnerem zatěžkávací zkouškou a jak ji přežít s úsměvem? 

Na dovolené není přece nic, čeho by se člověk mohl bát, tedy pokud nebereme nějaké ty problémy, které se mohou dostavit. Pokazí se auto, někdo onemocní, v zahraničí mohou dojít peníze nebo se člověk ztratí. Tohle vás trápí? Pak jste možná ještě nebyli na pořádné dovolené se svým partnerem. Možná jste o tom ale už slyšeli, mnoho párů se právě na vysněné dovolené hádá a jsou i páry, které se po dovolené rozešli. Jak je to vůbec možné? A jak se před tím uchránit? 

pár na pláži

Konečně sami, ale je to dobře? 

Je mnoho věcí, co může z dovolené udělat noční můru a ne snový odpočinek někde v ráji. Partneři totiž právě na dovolené často přijdou na to, že jsou spolu sami a to celý den v kuse. Zatímco doma musí chodit do práce, mají rozdílné záliby a čas společně si pak užívají, na dovolené se často dostaví problém. Od rána do večera musí člověk trávit čas s jednou jedinou osobou a to může být docela velký oříšek. Stres se může dostavit ve chvíli, kdy chce každý dělat něco jiného, je velmi snadné dostat se do bodu, kdy společně nevydržíte v jedné místnosti, protože zkrátka i dovolená je náročná a to hlavně na psychiku. Snadno něco přestane jít tak, jak by mělo a to už je k hádkám jen malý krůček. 

oddělený pár

Jak zahnat krizi? 

Je to snadné, dovolenou si snažte plánovat, je jedno, zda jedete s dětmi nebo bez nich, je potřeba vymyslet takový program, který zabaví všechny. Každý si zkrátka musí přijít na to své. Snažte se být spolu sami a vyznávejte si lásku, dotýkejte se a třeba i více, než doma. Držíte se cestou na nákup za ruce? Pokud ne, na dovolené to zkuste, třeba při cestě na večeři nebo při večerní procházce. I když se na sebe naštvete, a to opravdu není nic zvláštního, zkuste to překonat. 

Změna vzduchu by vám měla prospět, pokud tohle přežijete a na dovolenou se vydáte i příště, je totiž dost možné, že váš vztah už přežije cokoliv. Pak jsou ale i páry, které na dovolenou jezdí zásadně odděleně. A důvod je prostý. Žádné hádky a vztah pak může klapat ještě lépe.