Lednice jen jako rekreační objekt

V České republice máme mnoho překrásných míst, která jistě stojí za zhlédnutí. Důkazem je i fakt, že mnoho našich památek je zapsáno jako poklad světového a kulturního dědictví na seznamu UNESCO. Jednou z takových památek je i Lednicko-valtický areál, který můžeme najít na jižní Moravě. Rozkládá se na území, které je velké celých tři sta kilometrů čtverečních.
o   Dalo by se říci, že nějaký hrad tu stával už od nepaměti.
o   Přesněji řečeno – hrad tu stával už od dvanáctého století, kdy sem přišli jako majitelé páni ze Seefeldu.
zámek lednice
Logickým vývojem začala v podhradí vznikat osada, která se později stala městem. V držení se vystřídalo několik šlechtických rodů, až panství skončilo v rukou pánů z Lichtenštejna. Tento šlechtický rod zvelebil zámky Lednice a Valtice doslova skvostně. Zajímavé je, že velice rozsáhlý zámek, kterým je právě Lednice, sloužil jen jako letní sídlo. Přesto je tu vybudováno topení, luxusní koupelny, ložnice, jídelny a prostorné taneční sály. V interiéru nechyběly trofeje z cest po Asii a Africe.

Řecká mytologie na Moravě

Poblíž zámku Lednice můžete obdivovat jednu zajímavou stavbu. Apollonův chrám, který zdobí hladké dórské sloupy. Valtice byly určeny k celoročnímu obývání. V jeho blízkosti najdete například Janův hrad, ke kterému Vás doveze koňské spřežení. Jestliže máte raději plavbu po vodě, dostanete se tam po Dyji na loďce. Další z chrámů, který je postaven v duchu starého Řecka, je chrám bohyně Diany. Také se mu říká „rendez vous“. S láskou toho ale moc společného nemá, protože je zasvěcen Dianě, která byla bohyní lovu.
zámek ve Valticích
·        A nežli z Lednicko-valtického areálu odjedete, nezapomeňte vystoupat na minaret a pořádně se rozhlédnout. Uvidíte Pálavu, Bílé Karpaty a při dobré viditelnosti i špičku věže svatoštěpánského dómu ve Vídni.