Povinná výbava dětského pokoje

Samozřejmě, že dítě si většinou každé čtyři roky vybírá stále něco nového, protože se vyvíjí a mění se mu styl. Z šesti letého chlapce, který měl dříve rád vojačky a tanky se stává kluk v pubertě, který bude mít rád třeba auta a motorky a bude chtít podle toho zařídit svůj pokoj. Holčičky už nebudou chtít mít v pokoji všude panenky a Barbie, ale začne je zajímat malování a lakování nehtů. Jak děti rostou, tak tím se mění jejich styl a podle toho se budou chtít zařídit.
dívčí pokoj
Jsou však věci, které se v této místnosti nemění, protože bývají stejné a měli by být základem. Tím máme na mysli třeba stůl, který je potřeba k tomu, aby se dítě mělo kde učit. Kam si dá své věci či odkládá různé věci. U tohoto stolu se s největší pravděpodobností bude i učit a psát své domácí úkoly. Ten by měl být umístěn tam, kde je nejvíce světla. Nejlepší umístění je tedy u okna. Na něm by neměla chybět lampička a úložný prostor na psací potřeby a doplňky jako je izolepa, guma, lepidlo atd.
Dalším základem je skříň. V té si ukládá své oblečení. Zároveň se díky tomu učí, jak si skladovat své věci, skládat oblečení a mít pořádek ve věcech. Využít se dají i komody, do kterých se také ukládá textil.
Postel je samozřejmostí. Měla by mít úložný prostor, pokud ho nebude mít dítě v místnosti dostatek. Do tohoto úložného prostoru se dají schovat peřiny nebo hračky. Případně se sem ukládají věci, které se používají jen občas. Pokud by postel neměla úložný prostor, tak se dají koupit boxy, které se zasouvají pod postel a v nich se dají také skladovat věci.
barevné stavební bloky
Hodiny. Děti často zapomínají na to, kolik je hodin. Například když hrají počítačové hry nebo hry na telefonu, tak jim čas utíká mnohem rychleji a pak se stává, že se zapomínají naučit na druhý den do školy nebo nestihnou své domácí povinnosti.
Od dětí se často dozvíte, jaké by chtěly barvy stěn. Jakou postel a jakou skříň jim máte koupit a umí si vybrat třeba na internetu nebo v letáku. Zapomínají občas na to, že z pokoje si nemohou udělat tmavé doupě.