Rubriky
Lifestyle

Design je velmi důležitý

Důležitý je samozřejmě i samotný interiér vozu. Tady spíš rozhoduje o samotných nárocích uživatele. Co od vozu očekává a nakolik splňuje jeho sny nebo požadavky. Není divu, že někteří si svůj automobil zamilují tak, že o něj pečují jako o člena rodiny. Nakupují mu dárky, šperky a různé doplňky, které ho pozvednou v žebříčku svojí hodnoty výše. Zkrátka ho tak trochu rozmazlují a zároveň pozvedají i sami sebe ve svém umění. Led autožárovky jsou sice pro používání do předních světlometů zakázané, alespoň zde v České republice a na území Evropské unie, ale nic nikomu nebrání v tom, aby jejich umění a velkou svítivost s malým odběrem, nevyzkoušel majitel uvnitř v interiéru vozu. Pak se dají různě nasvítit temná místa nebo použít i například LED pásky v barvách, což samozřejmě zvýší v rozumné míře design vozu.

suv

Bezpečná jízda

Veškeré doplňky mají svoji důležitou roli, ale spíš vzhledovou, než užitkovou. Automobil sice vyžaduje údržbu a jistou péči, ale nic by se nemělo přehánět. Především by měl sloužit k bezpečnému přepravování osob nebo i materiálu, to záleží na volbě daného vozu, případně na naší potřebě. Pak daleko důležitější jsou užitkové produkty, jako je například správná hladina oleje v motoru, převodovce, nesjeté brzdové destičky a samozřejmě správně fungující homologované autožárovky. Aby náš výčet byl ještě o kapánek lepší, tak rozhodující samozřejmě budou pneumatiky. Pokud bude automobil ve správném technickém stavu, tak pak nic nebrání správné a bezpečné jízdě. Ačkoliv mnohé ovlivní samotný řidič. Zde se nevyplatí bezhlavě chvátat, ale přirozeně předvídat.

reflektor

Na silnici nikdy nejsme sami

Mnoho řidičů se chová svojí bezohlednou jízdou, jakoby zde neexistovali další účastníci provozu. Ovšem jednou jak usednu za volant, tak musím respektovat nejen bezpečnostní značení, které se nedělá jak tak proto, aby okolí vypadalo hezky, ale zároveň je třeba brát ohled na ostatní účastníky provozu. Všichni totiž tvoříme jeden celek.