Rubriky
Lifestyle

Joggingem proti obezitě

Obezita je dnes celosvětovým problémem, se kterým se potýká řada lidí. Jogging je pro všechny ty, kteří uvažují o hubnutí. Není totiž jen o běhu. Jogging může být například i rychlá chůze. Tento druh sportu vám pomůže nejen zhubnout, ale přispívá i ke zdraví – fyzickému i psychickému, čímž zlepšuje váš životní styl.

To, že běh je nejúčinnější metodou jak zhubnout, je známý fakt. V joggingu ale nečekejte běhání dlouhých tratí bez přestávek. Tady jde převážně i o načasování. K tomu, aby byl účinný, ho stačí provozovat třeba jen dvacet minut denně. Přesto zde ale platí pravidla, která je potřeba dodržovat.

Jogging i pro začátečníky

Jak je už zmíněno, ke zlepšení kondice a zdraví postačí 20-30 minut denně. Střídejte rychlý běh s chůzí, kdy třeba poběžíte 20 vteřin, pak si na 30 vteřin oddychnete a to celé opakujte. Záleží na vás, která metoda pro vás bude tou nejlepší.  Je dobré se ale před joggingem rozehřát, abyste tělo neuvedli do šoku. Je dobré uvést si nějaký cíl a rytmus. 
Pokud se chcete do joggingu pustit, záleží i na vaší volbě oblečení. Ideální je obléci se tak, aby člověk poté, co vyjde z domu, pociťoval mírný chlad. Jinak totiž hrozí přehřání organismu a dehydratace. Proto je dobré, v letním období, s sebou nosit i láhev s pitím.

A jaké jsou výhody joggingu?
1. Prodloužení života

  • Podle nedávné studie může například běhání za pouhou hodinu týdně prodloužit délku života o roky. Studie, kterou provedl dánský odborník na srdce Dr. Peter Schnohr, odhalila, že běhání pomalým nebo průměrným tempem může prodloužit délku života mužů i žen odhadem o 6 let!

Joggingem proti obezitě

2. Zdravější srdce a plíce

  • Jogging má pozitivní dopad na vaše fyzické zdraví. Také posiluje kardiovaskulární systém, což má za následek to, že vaše plíce a srdce pracují efektivněji.

3. Lepší psychika

  • Během fyzické aktivity mozek uvolňuje endorfiny, hormony také jinak známé jako „hormony štěstí“. Pravidelné běhání může zvýšit i vaší úroveň sebevědomí a sebeúcty. Navíc zmírňuje stres.